Preskočiť na hlavný obsah

RecenzieGeorge R. R. Martin: Rytier Siedmich kráľovstiev


 G. R. R. Martin sa už pred rokmi rozhodol obohatiť vtedy ešte len vznikajúcu ságu Pieseň ľadu a ohňa o sériu prequelových noviel, ktoré by tvorili svoj vlastný, menší príbeh, dejovo predbiehajúci udalosti z Piesne o celé dekády.


 R. Scott Bakker: Princ ničeho - Tisícerá myšlenka

Bakker stvril trilógiu, ktorá nielenže nekĺže po povrchu fantastiky, ale, čo je dôležitejšie, zabára sa do podstaty fungovania sveta a je jedno, či toho mýtického z jeho príbehu, alebo toho, v ktorom žijeme.

R. Scott Bakker: Princ ničeho - Válečný prorok


Válečný prorok je vydareným pokračovaním trilógie, ktorá prináša nový vietor do tradičnej „tolkienovskej“ fantastiky. Je to hutné, filozofické dielo, s neokukanými a hlavne uveriteľnými a do hĺbky prepracovanými postavami a hlavne s napínavou až deprimujúcou atmosférou svätej vojny. Celá recenzia tu.Juraj Červenák: Strážcovia Varadína

Strážcovia Varadína sú veľmi príjemným spestrením slovenskej románovej scény, pravdou je však i to, že im predsa len čosi chýba. Celá recenzia tu.


R. Scott Bakker: Princ ničeho - První přichází tma

Bakkerove romány rozhodne nie sú jednými z tých, ktoré prídu na trh a stane sa z nich hit. Minimálne v našich končinách o nich vie málokto. Osobne si však myslím, že je to len ticho pre búrkou podobné tomu, ktoré tu bolo pred seriálovou Hrou o tróny. Celá recenzia tu.Skyrim

TES nikdy nechcel byť sériou priamo konkurujúcou hardcorovému Diablu, naopak, vždy sa snažil raziť si cestu dobre vyvážených RPG prístupných širokému spektru hráčov. A to sa mu darí aj so zatiaľ posledným prírastkom do série. Zjednodušene by sme mohli povedať, že Skyrim drží v rukách tri silné tromfy – rozsiahly, otvorený a prepracovaný svet, draky a modérsku komunitu. Celá recenzia tu.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Recenzia: Rytier Siedmich kráľovstiev

Ako stvoriť uveriteľný fiktívny svet - 5. časť - Draky

Ako stvoriť uveriteľný fiktívny svet - 1. časť - Prostredie